Programs   >   Cincinnati United Premier (CUP)

 Cincinnati United Premier (CUP)

In The Spotlight

 
CUP is proud to announce its 2013-14 Coaching Staff:
Boys
U11 Gold: Reed Maltbie
U11 Black: Keith McHenry
U11 Silver: Kevin Botkins
------
U12 Gold: Colin Mullaney
U12 Black: Aaron Arndt
U12 Silver: Keith McHenry
------
U13 Gold: Paul Rockwood
U13 Black: Dan Kunkemoeller
U13 Silver: TBD
  - contact Paul Rockwood
------
U14 Gold: Jon Caldwell
U14 Black: Ryan Patridge
------
U15 Gold: Kris Bertsch
U15 Black: Colin Mullaney
U15 Silver: Kevin Botkins
------
U16 Gold: Terry Nicholl
U16 Black: David Trapp
------
U17 Gold: Terry Nicholl
U17 Black: Ryan Patridge
U17 Silver: David Trapp
------
U18 Gold: Bobby Puppione
U18 Black: Eric Rothwell
  
Girls
U11 Gold: Bobby Puppione
U11 Black: Fred Oduyoye
U11 Silver: Chris Plesa
U11 Southeast: Collin Brueggeman
------
U12 Gold: Bobby Puppione
U12 Black: David Robertson
U12 Silver: Ben Urso
------
U13 Gold: Bobby Puppione
U13 Black: Katie Gaus
U13 Silver: Kevin Botkins
------
U14 Gold: Andy Szucs
                   David Robertson
U14 Black: TBD
  - contact Dave Simeone
U14 Silver: Gary Blanton
------
U15 Gold: Dave Simeone
U15 Black: David Robertson

U16 Gold: Dave Simeone
U16 Black: Bob Muro
------
U17 Gold: Scott Rodgers
U17 Black: Greg Deutsch
------
U18 Gold: Dan Brady

Upcoming Events

 
CUP Boys and Girls 2013
Information is coming see.  See Tryout Section.

Register for tryouts here:  Register Online

 

CUP Team & Player News

 
CUP Youth Teams Finish Strong - Thursday, December 05, 2013
CUP Youth Teams Finish Strong...

The CUP Youth Girls and Boys teams finished the season on a strong note at some top regional/national events. Way to go teams!


Blue Chip Youth Showcase:

CUP u11 Boys Gold/Maltbie - Champions


St Louis Scott Gallagher:
CUP u12 Girls Gold/Puppione - Champions 11v11
CUP u12 Girls Silver/Urso - Finalists 8v8
CUP u11 Girls Black/Oduyoye - Semifinalists
CUP u13 Girls Silver/Botkins - Semifinalists


CASL Shootout:

CUP u13 Girls Gold/Puppione - Champions
CUP u14 Girls Gold/Robertson - Champions


Germantown Boys Invitational:
CUP u13 Boys Black/Kunkemoeller - Champions
CUP u13 Boys Gold/Rockwood - Semifinalists